انواع ماشین حساب های اداری و مهندسی

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در بخش فروش و تعمیرات تماس حاصل فرمایید

 

با پیشرفت روزافزون محاسبات علمی و تکامل رایانه ها و سخت افزار ها ، صنعت محاسبه با دستگاه ها  نیز از پیشرفت چشم گیری بهرمند شده است.  این کاراریی یعنی محاسبه ی دقیق ماشین ها ، قدم بزرگی  برای راحتی و آسایش بشر می باشد. شما به عنوان حسابدار و یا یک شخص ، دیگر لازم نیست ساعت ها به امور حساب و جمع بندی خود  اختصاص دهید! تنها با فشردن چندین دکمه می توانید محاسبات را به آسان ترین روش انجام دهید.

 

ویلهلم آلمانی و بلیز پاسکال فرانسوی نخستین دانشمندان و ریاضیدان هایی بودند که توانستند ماشین حساب را اختراع کنند. البته طرح اولیه این محصول توسط ویلهلم شیکارد صورت گرفته بود. اما به هر حال این دو دانشمند بزرگ بنیان گذار ماشین حساب در دنیا به حساب می آیند.

 

انواع ماشین حسابها

 

انواع ماشین حساب های ادراری و مهندسی

انواع ماشین حساب های ادراری و مهندسی

 

 

( چرتکه ها  )

بیشتر ما با این دستگاه محاسبه آشنا هستیم  و آن را از نزدیک دیده ایم ؛ چرتکه ها یکی از قدیمی ترین ماشین حساب های موجود می باشند. طرح اولیه آنها کاملا با طرح چوبی کنونی متفاوت بوده و اکثرا با سنگ در قالب فلز و یا چوب،  برای حرکت ساخته می شده . برای کسانی که محاسبه را با چرتکه بلد نیستند و تا به حال برخوردی با این ماشین حساب نداشته اند، یادگیری حساب با این محصول می تواند برای آنها مهیج و شگفت انگیز باشد.

 

 

 

 

( ماشین حساب دستی )

در حل مسائل ریاضی و حسابهای ساده  تا پیشرفته از این مدل ماشین حساب استفاده می شود. ماشین حساب های دستی، طراحی ساده و بی آلایشی دارند که مجهز به یک صفحه ی LED جهت نتیجه گیری ارقام هستند. این ماشین حساب ها کاربرد محدودی دارند اما از آنها بسیار استفاده می شود و می توان به صراحت گفت ، نسل پر فروش ماشین حساب ها ، به حساب می آیند.

انواع ماشین حساب های ادراری و مهندسی

انواع ماشین حساب های ادراری و مهندسی

 

 

 

انواع ماشین حساب های ادراری و مهندسی

انواع ماشین حساب های ادراری و مهندسی

 

 

 

( ماشین چاپی )

 ماشین حسابی محبوب قبل از اختراع کامپیوتر ها ! ماشین حاسب های چاپی نسلی محبوب در بین مردم بودند و پس از محاسبه ،به دلیل آن که چاپگری کوچک درون خود داشتند ، می توانستند محاسبات را چاپ کنند. البته همچنان از این ماشین حساب ها در انجام امور مالی و … مورد کاربرداند و می توان گفت نسل طلایی ماشین حاسب ها می باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 (ماشین حساب های علمی )

تنها دلیل ساخت ماشین حساب های علمی حل مسائل سختیست؛ که دیگر ماشین حساب ها قادر به حل آن نیستند.

ماشین حساب های علمی به دو دسته ی ساده و پیشرفته تقسیم می شوند.

 

ماشین حساب های علمی ساده

این سری از ماشین حساب ها توانایی حل مسائل سخت ریاضی مانند محاسبه ی لگاریتم ، حل توابع مثلثاتی ، بدست آوردن توان و … را دارند. این ماشین حساب ها بین دانش آموزان و دانشجویانی که با محاسبات سخت ریاضی سر و کار دارند بسیار محبوب می باشد.

 

ماشین حساب های علمی پیشرفته 

این ماشین حساب ها ، تفاوت ظاهری زیادی با ماشین حساب های علمی ساده ندارند اما از نظر امکانات و وسعت محاسبه ، بسیار سر تر از نسل ساده ی خود هستند.

انواع ماشین حساب های ادراری و مهندسی

انواع ماشین حساب های ادراری و مهندسی

ماشین حساب های گرافیکی

اندازه گیری اشکال مختلف هندسی و محاسبه ی  توابع به چندین صورت متفاوت ، محاسبه و بدست آوردن ریشه ها ، انتگرال و … از ویژگی های این ماشین حاسب های قدرتمند می باشد . اکثر این ماشین حساب ها از طریق پورت های متفاوت قابلیت دسترسی دارند و البته امکانات شگفت انگیزی که هر کاربر را متعجب می کند.

 

 

 

 

 

 

 

(ماشین حساب های مالی )

از این نسل ماشین حساب ها ، می توان به عنوان برترین ماشین های محاسبه یاد کرد ؛ این ماشین حساب ها قدرت محاسباتی بیشتر از ماشین حساب های علمی دارند و از آنا در شرکت ها ، سازمان ها، بانکها  و … استفاده می شود.

 

انواع ماشین حساب های ادراری و مهندسی

انواع ماشین حساب های ادراری و مهندسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *